Pudełka na ciasto weselne

Na Opolszczyźnie oraz w wielu regionach Polski tradycją jest obdarowywanie gości ciastem weselnym. Niektórzy w podziękowaniu rozdają ciasto również gościom przybyłym tylko na ceremonię zaślubin oraz sąsiadom i znajomym, którzy nie zostali zaproszeni na wesele.

Goście często z nadmiaru potraw na naszych suto zastawionych stołach, nie są w stanie spróbować ciast i tortu. Jednak w dzień po weselu chętnie otwieraja pudełko ze słodką zawartością.

Świeże ciasto to podstawa.

O ile kiedyś rozdawało się ciasto z resztek pozostałych na stołach, tak teraz zamawia się dodatkowe ciasto do rozdawania gościom. Dobre cukiernie oferują zapakowanie zamówionego ciasta w specjalne pudełka i dostarczenie ich do lokalu weselnego. Dzięki temu nie musimy się martwić o pakowanie ciasta o północy i angażować w to ciotek i babć. Atutem zamówienia dodatkowego ciasta jest fakt, że wygląda ono estetycznie, jest świeże, niewysuszone i nikt się nim nie zatruje.

W co pakować?

Erę pakowania ciasta w plastikowe pudełka wypierają powoli efektowne i praktyczne kartoniki z ślubnymi nadrukami, do koloru do wyboru, przewiązane wstążką, z krótkimi podziękowaniami dla gości. Sklepy z ślubnymi akcesoriami prześcigają się w ofercie pudełek,  która staje się coraz bogatsza i bardziej różnorodna, od romantycznych kartoników z gołąbkami i serduszkami po eleganckie pudełka o wyrafinowanych kształtach.

Poniżej kilka ciekawych propozycji tychże pudełek.

Źródło: alibaba, fajnewesele, basiclycreative, slubnezakupy, blissweddingmatket, bagboxingpacket

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Inspiracje, Śląskie perełki i oznaczony tagami , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s