Małe, kameralne wesele

Artykuł napisany dla ABC Ślubu

Od jakiej liczby gości zaczyna się małe wesele? To może być względne. Dla jednych 40 – 50 gości, dla innych 70 gości zalicza się do mniejszych wesel. A co powiecie na wesele na 20-30 gości i mniej?

Takie wesela też się odbywają i jest ich coraz więcej. My w tym roku organizujemy takie. (tutaj możecie zobaczyć zdjęcia z naszej realizacji) Ostatnio spotkałam się z wieloma pytaniami dotyczącymi organizacji malutkich wesel, min. czy wypada, bądź warto założyć „prawdziwą” suknię ślubną na tak mały ślub, czy zamówić zespół, czy tylko DJ-a, czy można sobie pozwolić na kapryszenie w wyborze usługodawców ?

Wozaczyńscy 1 Wozaczyńscy 3Wozaczyńscy 6

Zdjęcia: M i M Wozaczyńscy www.wozaczynski.com

Mała ilość zaproszonych gości nie musi świadczyć o tym czy wesele będzie udane czy nie. Kameralny charakter uroczystości pozwala na bardziej spersonalizowane i osobiste podejście do organizacji przyjęcia. Jednak czy wiąże się z tym mniejsze zaangażowanie i praca z tym związana? Zazwyczaj narzeczonym organizującym małe wesele zależy na indywidualnym charakterze ich uroczystości. Reszta zależy od budżetu jaki chcą przeznaczyć na wesele.

Podstawowe sprawy organizacyjne jak menu, muzyka, papeteria, fotograf i formalności ślubne są obowiązkowe do załatwienia podobnie jak w przypadku dużego wesela.

Menu

Cena za menu jakie zaoferuje restauracja może okazać się znacznie wyższa od proponowanej ceny na przyjęcia dla 50-100 osób. Wynika to z tego, że nie można ograniczyć podstawowej liczby obsługi, a do tego dochodzi jeszcze rezerwacja lokalu dla znacznie mniejszej liczby gości.

Małe wesela zazwyczaj odbywają się popołudniami i ograniczają się do uroczystego obiadu, ewentualnie kolacji.

Leśne wesele Anioły Przyjęć Fb 18 Fb 21

Zdjęcia / Organizacja Anioły Przyjęć

Muzyka

Oprawa muzyczna wesela wiąże się z dużymi kosztami, szczególnie jeżeli narzeczeni są zwolennikami muzyki granej na żywo przez zespół muzyczny. Tańszą opcją jest skorzystanie z usług DJ- a, który zagra muzykę całego świata. Zespół można zaprosić na kilka godzin lub zamówić trio jazzowe, które oprócz jazzu zafunduje gościom również standardy muzyki popularnej i tym samym umili gościom uczestnictwo w przyjęciu. Taki zminiaturyzowany zespół pozwoli na oszczędność pieniążków, a jednocześnie da pewność, że jakość obsługi muzycznej będzie zachowana.

Leśne wesele | Organizacja Anioły Przyjęć

Zdj. Studio B&B Baranowscy www.bnb-studio.com

Kreacja

Większość z nas, bez względu na to czy jego ślub będzie duży czy mały ma nadzieję, że będzie to jedyny ślub w swoim życiu. Dlatego warto właśnie w ten sposób podejść do organizacji uroczystości weselnych. Jeżeli przez całe życie przyszłej pannie młodej marzyła się okazała suknia ślubna, nie powinna z niej rezygnować, ani krępować się ją założyć nawet jeżeli wesele jest na kilkanaście osób. W końcu to jej dzień i ona ma się czuć swobodnie i pięknie.

Papeteria

W przypadku tak małej liczby gości można sobie pozwolić na bardzo indywidualne zaproszenia, czy winietki dla gości, które można wykonać samemu lub zlecić komuś kto ma nieprzeciętne zdolności i wyobraźnię w tworzeniu spersonalizowanej papeterii ślubnej.

Dekoracje

O dekoracje miejsca zaślubin oraz przyjęcia weselnego należy tak samo zadbać jak w przypadku dużych uroczystości. Wprowadzenie tematu przewodniego ułatwi trzymanie się planu i stworzenie harmonijnej koncepcji dekoracji. Może to być kolor lub kwiat przewodni, który powinien pojawić się we wszystkich elementach dekoracyjnych.

Wybierając usługodawców, bez względu na to czy organizujecie małe, czy duże wesele, zwracajcie uwagę na jakość usług i doświadczenie. To przecież jeden z najważniejszych dni w waszym życiu i każda osoba obsługująca uroczystości ma pośredni wpływ na to czy przyjęcie będzie udane, a gościom zapadnie na długo w pamięci.

Leśne wesele | Organizacja Anioły Przyjęć Fb 10 03 06 36 42

Zdjęcia: B&B Studio, Anioły Przyjęć

Autor: Anioły Przyjęć | Małgorzata Kochanek | konsultant ślubny

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Anioły Przyjęć, Inspiracje, Porady, Przyjęcia z Aniołami Przyjęć i oznaczony tagami , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s